Časopis Apetit a jeho webové stránky Apetitonline se staly jednou z mých nejoblíbenějších kulinářských inspirací. Nejenom, že se Vám při pohledu na krásné fotky jídel začnou sbíhat sliny, ale i samotné recepty jsou jednoduché a přitom originální. Pokud Vás zajímají sezónní recepty, časopis vřele doporučuji – sama jsem pravidelným kupujícím a každý měsíc netrpělivě čekám až vyjde nové číslo. Obdobnou variantou Apetitu, ač ne tak bohatou, je magazín Albert, který seženete zadarmo přímo v marketu nebo online ke stažení v PDFku na jejich webu. Objevila jsem ho teprve nedávno a od té doby se snažím žádný měsíc nevynechat. Myslím si, že časopis dosahuje kvality ostatních časopisů o vaření, s bonusem toho, že si ho domů odnesete zadarmo a ještě moc dobře uvaříte. 🙂 U mě za jedna.

Další inspirací jsou mi některé báječné foodblogy, které ráda navštěvuji a které se staly hnacím motorem pro vznik těchto stránek. Obdivuji zpracování těchto foodblogů, ze kterých cítím vášeň a píli se kterou majitelky blogů vaří. Jednou bych se také chtěla přiblížit jednomu z nich a být podnětem k tvoření tak jako jsou tyto blogy mně. Patří sem například foodlover; kuchařinka; chezlucie; kublanka; tege.blog.cz; cherriesontop; kitchenette; tastylife a spousta dalších. Stále časteji se mi stává, že narazím na nový foodblog, který se mi zdá něčím unikátní a originální. Říkám si, jak je možné, že jsem o něm ještě neslyšela. Je nás zkrátka stále víc, co mají potřebu podělit se o to, jakým způsobem kuchtí. A to je prostě super :).

Když už zmiňuji blogy o vaření, nesmím opomenout recepty na stránkách paní Brýdové. Je to nejenom kreativní žena, která úžasně ovládá tvorbu všeho druhu a má spoustu nápadů s vlastními vychytávkami, ale dle mého názoru je i nápaditá kuchařka. Poslední dobou se zabývá zdravou stravou a tak je její rubrika receptů obohacena o zdravé a chutné mňamky. Co víc si přát.

Chtěla bych také upozornit na knihu od Zdeňka Pohlreicha – Grilování – 140 moderních grilovacích receptů, kterou jsem dostala darem k narozeninám a od té doby mě provázela snad u každé grilovačky. Nápadité, výborné recepty, které mají šmrnc. Nikdy nezklamaly a strávníci vždy všecičko chválili :). Až začne grilovací sezóna, tahle knížka nesmí u Vás doma chybět. Šéf prostě umí!

Na co rozhodně nesmím zapomenout jako na mojí osudovou inspiraci ve vaření je ručně psaná kuchařka mojí babičky, do které zapisovala svoje recepty. Dnes ji obohacuje a pečuje o ní moje maminka. Je to vlastně takové naše rodinné zlato, které ukrývá spoustu skvělých nápadů a poctivých receptů. Třeba takové babiččiny makové a tvarohové buchty jsou srdcová záležitost naší rodiny. Ráda se o některé z nich v příspěvcích podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *